Rüzgar Ölçüm Direği

Rüzgar ölçüm direği RES kurulacak alanlarda fizibilite çalışmalarında kullanılacak ölçüm direkleri için gerekli izin dosyalarının tanzimi ve danışmanlık hizmeti.

Rüzgar ölçüm istasyonları, ortam koşullarının müsait olması durumunda 2 gün içerisinde kurularak işletmeye alınabilecek pratiklikte, yurtiçi ve yurtdışı sevkiyatlara uygun ambalajlar ile sevk edilmektedir.

HALATLI TİP DİREKLER

TNA’nın EuroCode, IEC standartlarına ve MGM ölçüm tebliğine göre tasarlayıp, hizmet süresi boyunca belirttiği limitler içerisinde kalarak kurulumunu projesine uygun olarak gerçekleştirdiği; 60-100 metre aralığında kafes ve 60-80 metre aralığında boru tipi ölçüm direkleri ile Türkiye ve Avrupa pazarında kurulum dâhil anahtar teslim hizmet vermektedir. Direklerin uzman ekipler tarafından kurulması ve periyodik bakımlarının düzenli olarak gerçekleştirilmesi şartları ile servis ömrü boyunca oluşacak herhangi bir hasara karşı garanti vermektedir.

Boru ve kafes tipi direkler tamamen modüler dizayn edilmiş olup 3-2m’lik boru ve kafes parçalarının özel konektörler kullanılarak birleştirilmesinden meydana gelir. Direkler yüksekliğe göre değişen kalınlıkta taban plakası üzerindeki mekanizma ile yerden kaldırılarak veya bir beton temel üzerinde üst üste konulmak suretiyle kurulmakta ve değişik yüksekliklerdeki bağlantı halatları sayesinde dengede tutulmaktadır. Direkler sıcak daldırma galvaniz kaplama veya özel talepler durumunda koruyucu boyalar kullanılarak korozyona karşı korumaya alınmaktadır.

SELF SUPPORT DİREKLER

Euro Code standardına uygun ve sahanın karakteristik yapısına özel olarak, enerji ve telekom sektörü için halatsız ve betonarme bir temel üzerinde yükselen kafes tipi direk projeleri tasarlamaktadır. Bununla birlikte TNA inşaat mühendisliğini ilgilendiren çelik konstrüksiyon ve betonarme yapı tasarımlarında, üç boyutlu dizayn, yapı ve zemin mekaniği programlarının yanı sıra sonlu elemanlar analizi yapabilen programları kullanarak tasarımlar gerçekleştirmektedir.

Etiketler:

Yorumlar kapalı